08/08/2022
סרטים חדשים בספרייה
חדשים בלו-ריי
חדשים מתרוגמים
הוצאות מחודשות
סרטים ישראלים חדשים
הסרטים המבוקשים
אלבומים חדשים LP/CD
  1. Claypool/Lennon
  2. Dream Theater
  3. Steve Kilbey
  4. Tom Waits
  5. Bohemian Rhapsody
חדשים בג'אז באוזן
  1. Charles Mingus
  2. Alice Coltrane
  3. Charles Lloyd
  4. Aaron Parks
  5. The John Betsch Society

אודות האוזן השלישית

האוזן השלישית. חנויות מוסיקה וקולנוע מכירה והפצה של כותרי די.וי.די, בלו ריי, דיסקים ותקליטים. חדשים ויד שנייה משרדים ראשיים: רח' קינג ג'ורג' 48 ת"א. 03-6215223. info@third-ear.com
האוזן השלישית הוקמה על ידי מיקי דותן בשנת 1987. דותן, שהיה בעל חנות התקליטים מנגו ופעל בהולנד ובתל אביב, התמקם בישראל ופתח את פאב האוזן השלישית סמוך לגשר מעריב.  
לאחר שזיהה הזדמנות נוחה ברחוב שקט אך מרכזי, העביר את הפאב החדש לרח' שינקין, שכעבור זמן מה מיצב עצמו כרחוב אמנותי, בעל צביון תרבותי אלטרנטיבי. פאב האוזן הקרין סרטים רוקומנטרים וקליפים מלווים בהרצאות והסתמן חיש מהר כמקום שונה ותוסס, בעל ניחוחות אירופים חזקים. במקביל לפאב הוקמה חנות תקליטים והושכרו סרטי וידיאו מיובאים מחו"ל - בעיקר קלאסיקות וסרטי לורל והארדי ("השמן והרזה"). עם הזמן גבר הביקוש לסרטי ייבוא והאוזן השלישית הקימה – במקביל לחנות התקליטים המשגשגת – את ספריית הוידיאו המיוחדת שמשכה אליה חובבי קולנוע מרחוב שינקין ורבים אחרים.

למעלה מעשרים שנות פעילות אינטנסיבית הפכו את האוזן השלישית לאייקון תרבותי מובהק, הקורא תיגר על המיינסטרים ומהווה אלטרנטיבה איכותית וראויה לקהל רב  וסקרן.
האוזן השלישית (הקרויה כך כפרפראזה לתנועת השמאל הרדיקלית 'העין השלישית', שפעלה בירושלים בסוף שנות ה-60) חושפת עבור קהל לקוחותיה רפרטואר עצום של סרטים ומוסיקה ביבוא בלעדי, ומקרבת אותו להתרחשויות התרבותיות המעודכנת ביותר בארץ ובחו"ל.

האוזן השלישית משקיעה מאמצים אדירים במשאבים ובידע, על מנת להעניק לציבור הלקוחות הנאמן שלה את האפשרות להיות חלק מתרבות כלל עולמית. היא עושה כל מאמץ לשמור על אופקים רחבים ונשארת קשובה למגמות שונות בקולנוע ובמוסיקה, ומאפשרת נגישות מרבית לתכנים רבים - חלקם נדירים או מצונזרים - לצד כותרי מיינסטרים, שגם הם חלק בלתי נפרד ממדפי האוזן. פעילותה הרבה, המגוונת והקיצונית לעיתים של האוזן השלישית, מציבה אותה כיום כגורם מרכזי ובולט בעיצוב טעם הקהל בתחום האלטרנטיב, שבהרבה מקרים מכתיב מראש את הטרנד הכלל-ארצי הבא.

באוזן מחלקות תוכן רבות ומגוונות:

חנויות בלו ריי ודי.וי.די, דיסקים ותקליטים בתל אביב, חיפה וירושלים , ובהן עשרות אלפי כותרים.
מחלקת הקרנות סרטים ב-35 מ"מ לישובי הפריפריה ולמוסדות ציבוריים דוגמת חברות תעופה, קיבוצים ובתי חולים.
שלושה לייבלים המוציאים לאור אלבומים (רוק וג'אז על ידי "זהב שחור" , אתני על ידי"מגדה") וסרטים.
מגזין אינטרנטי המכיל מגוון כתבות, המלצות ומגמות במוסיקה ובקולנוע, לפי עובדי האוזן השלישית.
אתר מושקע ובו מאגר של תכני קולנוע, חסר תקדים בגודלו ובהיקפו.
מנויי האוזן מקבלים את The Card -  כרטיס הטבות נחשק, המאפשר מגוון הנחות ובונוסים במוסדות תרבות מרכזיים ואלטרנטיביים.
מדי שבועיים בערך שולחת האוזן ניוזלטר, הכולל מבחר המלצות על סרטים חדשים שהגיעו לספרייה והפניות לאירועי תרבות שונים ומגוונים. הרישום מתבצע דרך האתר (ראו בדף הבית, למטה משמאל) או בדלפקי האוזן וכאן ניתן להירשם לאוזן בפייסבוק. מומלץ ביותר להירשם ולהישאר מעודכנים בפעילות האוזן הענפה.

לשרותכם
צוות האוזן השלישית
כתבו לנו YouTubeהאוזן השלישית בפייסבוקהאוזן השלישית בטלפון