14/08/2022
סרטים חדשים בספרייה
חדשים בלו-ריי
חדשים מתרוגמים
הוצאות מחודשות
סרטים ישראלים חדשים
הסרטים המבוקשים
אלבומים חדשים LP/CD
 1. Claypool/Lennon
 2. Dream Theater
 3. Steve Kilbey
 4. Tom Waits
 5. Bohemian Rhapsody
חדשים בג'אז באוזן
 1. Charles Mingus
 2. Alice Coltrane
 3. Charles Lloyd
 4. Aaron Parks
 5. The John Betsch Society
 • שתפו בפייסבוק
 • שתפו בטוויטר

עצמאות יומיום
לרגל יום העצמאות, אנחנו שבים ומביאים מבחר סרטים מעשרים השנים האחרונות (כולל עדכונים מהשנה האחרונה), וליתר דיוק, כאלה שהופקו אחרי נפילת חומת ברלין, כולם סרטים על השאיפה לעצמאות - פוליטית, מדינית, חברתית וגם אישית. מותר האדם (אם כי פה ושם תמצאו גם חיה)

במילה "עצמאות" טמונות משמעויות שונות בהקשרים שונים. עצמאות היא דרכו של הילד להביע את ניתוקו מהוריו ומעברו לחיים בוגרים. עצמאות היא דרכה של קבוצה להצהיר על אוטונומיה תפקודית, חברתית ותרבותית. עצמאות היא דרכו של עם להפגין את זכותו לחירות פוליטית, את שאיפתו להתנתק מכבלי שלטון זר דכאני. השאיפה הזו לחירות טמונה עמוק בהגות למן המהפכה הצרפתית והתנועה הרומנטית של תחילת המאה ה-19. היא התבטאה בדרישתם של עמים בעלי שפה ותרבות משותפים, להתאחד תחת דגל אחד, סמכות פוליטית אחת, בדרישה להתנתק מהכפייה של האריסטוקרטיה. היא התבטאה בדרישת בני המעמדות הנמוכים לעמוד על זכויותיהם, בדרישתן של נשים לאמנציפציה מהסמכות הפטריארכלית, מדרישתם של בני עמים בעולם השלישי להתנתק ממדינות האם הקולוניאליסטיות, שעשקו את אדמותיהם וסחרו בתושביהם.
על כן, לרגל יום העצמאות השנה, בחרנו לשוב ולהמליץ על סרטים הנוגעים בסוגיית העצמאות, מעבר לענייננו האישי בהקמתה של מדינת ישראל לפני 60 שנה. בחרנו לאזכר את מלחמתם לעצמאות של עמים אחרים, כולל זה היושב לצדנו, ולהזכיר שעצמאותו של עם אחד באה לעיתים על חשבון זכויותיו של עם אחר. מאז האינתיפאדה הראשונה, דרך הקמתה של הרשות הפלסטינית, ועד עצם היום הזה, נלחמים הפלסטינים על הלגיטימיות של דרישתם לביטול הכיבוש הישראלי בשטחים לטובת הקמתה של ישות מדינית עצמאית. הקולנוע הפלסטיני, שתפס תאוצה בעשר השנים האחרונות, מתעסק בעיקר בסוגיה הזו, בדיוק כפי שהקולנוע הציוני משנות ה-40 וה-50, עסק בקוממיות ישראל.
בנוסף, הרכבנו רשימה של סרטים העוסקים במושג עצמאות במשמעותו הרחבה יותר, החורגת מהשיח המדיני. ברשימה זו כלולים סרטים העוסקים במאבקו של הפרט – האישה, הילד, הזר, החריג – להגשמת חירותו האישית.
הסרטים שנבחרו הם מעשרים השנים האחרונות, וליתר דיוק, כאלה שהופקו לאחר נפילתה של חומת ברלין – אותו סמל עגמומי של דיכוי הרוח האנושית. 
ערן קידר

עצמאות פוליטית-מדינית-חברתית

עלילתיים

על תמימות וחופש
תמונה מרגשת של מלחמת האזרחים בספרד, המלחמה האחרונה שאיחדה אידיאליסטים בני עמים רבים במאבק למען שוויון וחופש, בסרטו היפהפה של קן לואץ'.
כשהרוח נושבת
שוב קן לואץ', בסרטו האחרון בנתיים, המתמקד במאבק לעצמאות של אירלנד בתחילת המאה, דרך סיפורם של שני אחים המוצאים עצמם משני צידי המתרס. זוכה דקל הזהב בפסטיבל קאן.
המבוך של פאן
מלחמת האזרחים בספרד מנקודת מבטה של ילדה, הנעה בין המציאות המחרידה שמסביב לבין פנטזיות פרועות ובהם היא נסיכה שצריכה להוכיח את עצמה. סרטו של גיירמו דל טורו.
Innocent Voices
אחרי שנים בהוליווד לואיס מנדוקי חוזר למקסיקו ומוצא מחדש את קולו, בסיפור המרגש על ילד באל סאלוואדור מוכת מלחמת האזרחים, רגע לפני שהוא עלול לאבד את חרותו לטובת השלטונות המגייסים.
צבים יכולים לעוף
קבוצה של ילדים מנסים לשמור על עצמם בתוך מציאות מסוייטת של מחנה פליטים כורדי על גבול עיראק-טורקיה, ערב פלישת הכוחות האמריקאיים. סרטו זוכה הפרסים של באהמאן גובאדי.
The Night of Truth
ארוחה משותפת של שלטון ומורדים נערכת לילה אחד, בתום מלחמת אזרחים עקובה מדם, במדינה מערב אפריקאית. האיבה מאיימת מכל פינה, בסרטה של פאנטה רג'ינה נאקרו.
מלחמת הכוכבים: נקמת הסית'
המלחמה על העצמאות וכשלונה הדרמתי במד”ב של הפנטזיונר הגדול, ג'ורג' לוקאס, ובה ידם של כוחות הרשע על העליונה.
אישור מעבר
החברה הצרפתית תחת הכיבוש הנאצי, בסרטו של ברטראן טברנייה, שדרך סיפורם של שני יוצרי קולנוע, בוחן את הניסיון לשמור על עצמאות ויושר אישי תחת פיקוחו של המשטר החדש.
לב אמיץ
ושוב עצמאות נוסח הוליווד, בסיפור מאבקם של הסקוטים בכובש האנגלי במאה ה-13, בסרטו רב הקרבות והאוסקרים של מל גיבסון.
Amazing Grace
מייקל אפטד מביא את סיפורו של וויליאם ווילברפורס, איש דת ופוליטיקה, שהקדים את זמנו ולחם במסדרונות הפרלמנט האנגלי במאה ה-19 לביטול העבדות.  

מייקל קולינס
המאבק האירי בכיבוש הבריטי בגרסתו של ניל ג'ורדן, המביא את סיפורו של מייקל קולינס, שעמד בראש המתנגדים האיריים אך נחשב לבוגד אחרי שחתם על הסכם פשרה עם האנגלים.
Pretty Village, Pretty Flame
המלחמה בבוסניה מאלצת ילד בוסני וילד מוסלמי לעמוד זה מול זה בקרב, באחד מהסרטים הקשים על המלחמה ההיא ותוצאותיה.
רוב רוי
שוב סקוטלנד מול אנגליה, הפעם במאה ה-18, במלודרמה הסוחפת של מייקל קייטון-ג'ונס על מנהיג שבט בהיילנדס שלוחם בכובש האכזר. 
המוהיקני האחרון
מייקל מאן מביא גרסה קולנועית מרהיבה לספרו הקלאסי של ג'יימס פנימור קופר ובמרכזו אהבה חוצה גבולות בין העולם הראשון לשלישי, על רקע הקולוניאליזם האנגלי והצרפתי בצפון אמריקה במאה ה-18.
הודו סין
זוכה האוסקר לסרט הזר בבימויו של רג'י וארנייה, ובמרכזו קתרין דנב הקשה ובתה המתמרדת. עצמאות לאומית ואישית בסרט המתרחש בשלהי השלטון הקולוניאליסטי של צרפת בהודו-סין, לימים וייטנאם.
איי כרמלה
זמרת וודוויל ובעלה נאלצים להעלות מופע אנטי-רפובליקני אחרי שהם נתפסים על ידי פשיסטים, תומכי פרנקו, בסרטו עז המבע של קרלוס סאורה, עם כרמן מאורה הרושפת בתפקיד הראשי.
Thirteen Roses
סרטו של אמיליו מרטינז לאזארו מבוסס על סיפורן האמיתי של 13 נשים, כולן מעורבות בניסיון להגן על הרפובליקה הדמוקרטית, שנעצרו והואשמו בקשירת קשר להתנקש בפרנקו. 
ג'רונימו
סיפורו של המנהיג האינדיאני אשר סירב להיכנע לאדם הלבן, בסרטו של וולטר היל, ובו, לשם שינוי, המושפל הוא הצבא האמריקאי.
Bury My Heart at Wounded Knee
סרט טלוויזיה מעולה ועטור פרסים של רשת HBO, המתאר 15 שנים של יחסים בין האדם הלבן הכובש לבין ה“אינדיאניים“ המקומיים בדאקוטה, ששיאם הנורא הוא הטבח בוונדד ני. ביים איב סימונו.
רוקד עם זאבים
קווין קוסטנר מביים וגם מככב בסיפורו של חייל אמריקאי, שנחשף לאורח חייו של שבט אינדיאני, ומגלה שיש לו מה ללמוד. ויש גם בחורה. זוכה שלל פרסים כולל אוסקרים, אחד גם על הבימוי.
אלאמו
טקסס נלחמת על עצמאותה מול מקסיקו, בסרטו של ג'ון לי הנקוק, שמביא את סיפורו של דייוי קרוקט, גיבור אמריקאי.
Earth
הודו ופקיסטן נקרעות זו מזו בסרט זה, השני בטרילוגיה של דיפה מהטה, המתאר אהבות אסורות על רקע תוהו ובוהו פוליטי.
מלקולם X
ספייק לי מביא סיפור של אדם, שהוא גם סיפור של תנועה שלימה: מלקולם X, המהפכן השחור, הרדיקלי והמוסלמי, שמשנתו עוררה התנגדויות רבות, והביאה, בסופו של דבר, לרציחתו.
תיעודיים
My Country My Country
מלחמת עיראק מבעד לעיניו של ד“ר ריאד, רופא עיראקי הכלוא בין התנגדותו לפלישה האמריקאית לבין אמונתו בדמוקרטיזציה של ארצו. סרטה התיעודי של לורה פויטראס.
Return To The Land Of Wonders
עיראק המתמודדת עם הפולש הזר בסרטה התיעודי של מייסון פאצ'אצ'י, החוזרת למולדתה יחד עם אביה השייך לוועדה הממונה על שיקום החוקה העיראקית לאחר נפול סאדאם חוסיין.
Scaredsacred
הירושימה, קמבודיה, סרייבו, ועוד מקומות מוכי מלחמות הם חלק ממסע שעושה הבמאי ולקרו ריפר כדי לבדוק כיצד אנשים מתמודדים.
La Commune - Paris 1871
תעודה שהיא המצאה. סרטו המבריק של פיטר ווטקינס מביא את סיפור הקומונה הפריזאית בסגנון דוקומנטרי הכולל דיווחי חדשות פיקטיביים. 

עצמאות ישראל-פלסטין

עלילתיים

גן עדן עכשיו
סרטו הקשה של האני אבו-אסעד על שני חברי ילדות, בדרכם לפיגוע התאבדות. זוכה גלובוס הזהב לסרט הזר הטוב ביותר ומועמד לאוסקר.
פורד טרנזיט
זוכה פרס רוח החופש בפסטיבל ירושלים הוא סרטו החתרני של האני אבו אסעד על נהג פורד טרנזיט המסיע פלסטינים בשטחים הכבושים.
התערבות אלוהית
סרטו זוכה הפרסים-לרוב של איליא סולימאן מתאר בהומור יוצא דופן מצב בלתי אפשרי תחת כיבוש, כשאביו מאושפז בירושלים, אהובתו נמצאת ברמאללה והצבא הישראלי מנהל את חייו.
קדמה
עמוס גיתאי מביא סיפור על מעפילים המגיעים אל חופי הארץ ב-1947, נמלטים מהבריטים שמבקשים למנוע את כניסתם, ומהר מאוד מוצאים עצמם בתוך שדה הקרב. מחיר העצמאות, בכל רבדיו.

תיעודיים
מלון 9 כוכבים
סרטו המעולה, זוכה פרסים לרוב, של עידו הר, העוקב אחר חבורת גברים פלסטינאים צעירים, שוהים בלתי חוקיים המתחבאים בשטח ישראל ובונים את העיר מודיעין. 

גם בתוך עמכם אני חי - שיחות עם עזמי בשארה
סרטה התיעודי של אריאלה אזולאי המשוחחת עם בשארה על משנתו המדינית ושאלת הזהות הלאומית הפלסטינאית. מרתק.
נקם אחת משתי עיניי
מצדה, אינתיפדה, שמשון הגיבור - מיתוסים ומציאות עכשווית בסרטו התיעודי והחשוב של אבי מוגרבי, שבודק לעומק את החומרים מהם נוצרת זהות/הזדהות לאומית.
הילדים של ארנה
ג'וליאנו מר ח'מיס
חוזר אל הילדים שמצאו מפלט בתיאטרון שהקימה אמו  בג'נין, ובודק כיצד עוצבה זהותם כלוחמים ולאן הובילה אותם טרגדיית חייהם תחת כיבוש.
ג'נין ג'נין
סרטו הפרובוקטיבי, מעורר המחלוקת ומעורר המחשבה של מוחמד בכרי על המבצע של צה“ל בג'נין באפריל 2002, על פי עדויותיהם של תושבי המקום המותקפים.
המחבל שלי
מלחמת העצמאות של אחד היא המוות של האחר. יולי כהן גרשטל מנסה לגשר על השניים, כשהיא מחליטה לעודד את שחרורו מהכלא של זה שרצח את שכנתה לספסל האוטובוס ובנס החטיא אותה.
Persona Non Grata
ערפאת בפרט והסכסוך האזורי בכלל, במצלמתו התזזיתית של אוליבר סטון, הפעם בתפקיד הדוקומנטריסט.
1948
העצמאות של אחד אכן עשויה להיות מותו של אחר, כפי שמראה מוחמד בכרי, החוזר לשנת התהוותה של מדינת ישראל, אך דרך עיניהם של תושבי המקום הפלסטיניים, שחוו גירוש ומוות. 
סגר
סיפורה של משפחה אחת בעזה, החיה תחת זוועת היומיום של סגר, בסרטו התיעודי, קורע הלב והאנושי עד מאוד של רם לוי.
Forbidden Marriages In The Holy Land
סוגים שונים של נישואין מעורבים בישראל ופלסטין בעבר ובהווה מביאים יחד תמונה על המחיר האהבה באיזור מסוכסך ומסובך.


עצמאותו של היחיד

עלילתיים

קפה טרנזיט

מאמציה של ריחן להמשיך ולנהל את העסק המשפחתי אחר מות בעלה נתקלים בתגובה עוינת של הסביבה האיסלאמית בסרטה האמיץ של האיראנית קמבוזיה פארטובי.
תזיזו ת'רגליים
אנימציה זוכת האוסקר האחרון על פנגווין מרקד שמנודה מקהילתו אך מחליט, למרות הכל, לתת ביטוי לכשרונו הייחודי.
ארוחת בוקר על פלוטו
מגיל צעיר לבש פטריק שמלות ושם ליפסטיק, ובבגרותו הוא עוזב את אירלנד החונקת ויוצא ללונדון העליזה לחפש את אמו ואת עצמו. ניל ג'ורדן מביים דרמה עם שמחת חיים על החיפוש העיקש אחר זהות.
משחק הדמעות
החשיבה העצמאית נכפית על גיבור סרטו המוקדם והעמוק יותר של ג'ורדן, ובמרכזו לוחם IRA שמפגש עם חייל בריטי שבוי, ובעקבות החייל עם אהובתו, ישנה לעד את חייו ותפיסותיו.
אביבה אהובתי
מבשלת קשת יום מטבריה נאבקת על זכותה להיות סופרת ולהשמיע את קולה הייחודי, בסרטו היפה של שמי זרחין.
Offside
זוכה דוב הכסף בפסטיבל ברלין הוא סרטו של ג'אפר פאנאחי על אוהדות כדורגל באיראן הפונדמנטליסטית, שמוצאות דרך מקורית להתגבר על כל האיסורים ולצפות במשחק.
קרייזי
דרמה קנדית משובחת על זאכרי הצעיר, הנע בין חינוך קתולי לבין נטיות מיניות ומבקש למצוא את האינדווידואליות שלו. זוכה פסטיבל טורונטו.
העולם החדש
סיפורם המיתולוגי של פוקהונטס וקפטן ג'ון סמית' הופך בידיו של טרנס מאליק למסע של האדם אל שורשיו האמיתיים.
Nine Lives
תשע נשים בהתמודדויות שונות על עצמן ועצמאותן בתשעה סיפורים שונים המריכיבם את סרטו של רודריגו גרסיה.

נסיכות
שתי נשים - זונה צעירה ומהגרת לא חוקית - תומכות זו בזו ונאבקות בעולם הקשה בו הן חיות בסרטו של פרננדו לאון דה אראנואה.
מיליון דולר בייבי
מתאגרפת צעירה בחיפוש אחר כבוד, ניצחון, תחושת ערך ושייכות, נפגשת במאמן מזדקן, בסרטו המרגש של קלינט איסטווד.

Brother to Brother
חריגותו של סטודנט הומו שחור בניו יורק, שלא מוצא את מקומו בחברה האפרו-אמריקאית וגם לא בעולם הלבן הגזעני, בסרטו הראשון וזוכה הפרסים של רודני אוונס.
Little Jerusalem
סרטה של קארין אלבו, זוכה פרס התסריט בקאן, על שתי אחיות מבית חרדי בפרבר פריזאי, המתמודדות עם כבליה של החברה ממנה באו. 
עטאש (צימאון)
סרטו של תאופיק אבו ואייל על משפחה אחת הנאלצת לחיות במרוחק מכפר מוצאה וההתקוממות נגד האב שמתרחשת בעקבות ניסיון לחברם למים זורמים. זוכה פרס הביקורת הבינלאומית בקאן.
אור
קרן ידעיה זכתה בפרס מצלמת הזהב על סרטה הראשון באורך מלא, ובמרכזו בת של זונה המבקשת בכל מאודה לשחרר את עצמה ואת אמה מהחיים בתחתית.
עם הראש בקיר
בגרמניה נוצר קשר בין שני מהגרים טורקים, היא רוצה לברוח ממשפחתה, הוא רוצה לברוח מחייו. סרטו עטור הפרסים של פטי אקין.
אוסמה
ילדה אחת נאלצת להתחזות לבן כדי לשרוד את אימת המשטר החשוך בסרט האפגני הראשון שצולם אחרי נפילת הטאליבאן. סרטו של ברמאק סידיק זכה בגלובוס הזהב ובמספר פרסים בפסטיבל קאן. 
שחקי אותה כמו בקהאם
שתי בנות וכדורגל אחד בסרט קטן ומקסים על נערה הודית שמורדת בתפקיד שיועד לה כאישה טובה ומבקשת לבעוט, תרתי משמע.
הרחק מגן עדן
מלודרמה יפהפייה של טוד היינס, המתרחשת בפרבר אמריקאי בשנות החמישים ובו אישה אחת (ג'וליאן מור) לומדת לזקוף ראשה אל מול חברה שמרנית וחונקת, שמסרבת לקבל כל סוג של אחרות.
באראן
לאטיף האיראני ורחמת האפגאני נפגשים באתר בנייה, ומה שמתחיל ביריבות מתפתח לקשר יוצא דופן בסרטו של מג'יד מג'ידי הגדול.
אולי ביום ראשון
סרטה הפיוטי של ימינה בנגיגי על צעירה אלג'יראית בצרפת של שנות השבעים, שמחפשת את הדרך להשתחרר ממשפחה משעבדת.
חתונה מאוחרת
אחת ההצלחות הגדולות של הקולנוע הישראלי הוא סרטו של דובר קוסאשווילי על מאבקו לעצמאות של בחור ממוצא גרוזיני, המאוהב בסתר בגרושה מרוקאית, אבל משפחתו מייעדת לו כלות אחרות.
בילי אליוט
ילד אנגלי, בנו של כורה פחם באנגליה התאצ'ריסטית, רוצה ללמוד ריקוד במקום איגרוף. סרטו של סטיבן דאלדרי פרש כנפיים כמו גיבורו. 
עד שיצא עשן
דרמה מרתקת של ג'יין קמפיון על מאבק בין צעירה שהוריה מבקשים להוציא מראשה את “הג'וק המיסטי“ לבין “מכסח הכתות“ שנשכר לעשות את העבודה. טור-דה-פורס של קייט ווינסלט והרווי קייטל.
הפסנתר
יצירתה המוקדמת יותר של קמפיון גם היא עוסקת בשחרור נשי, הפעם דרך סיפורה של אישה במאה ה-19, שנאבקת בדממה בבעלה המסרס.
מרד התרנגולים
תרנגולות כלואות המחליטות להוציא עצמן מהשבי הן גיבורות סרטו המבריק של ניק פארק, שיר הלל לרוח החופש.
קדוש
סרטו של עמוס גיתאי על שתי אחיות ממשפחה חרדית הנאלצות לקבל את החלטותיו האכזריות של הרב לגבי חיי הנישואין שלהן ומנסות למצוא כיצד, בכל זאת, יוכלו לחיות את חייהן.
קלייר דולאן 1998
נערת ליווי מנסה להשתחרר מכבליו של הסרסור שלה בדרמה המהורהרת של לודג' ה. קריגן, בכיכובה של קת'רין קרטלידג'.
ג'י.איי.ג'יין
מלחמת עצמאות אמריקאית מאוד בסיפורה של לוחמת, שמחליטה להיות חלק מיחידת קומנדו עילית, למרות שהגברים מסביבה ישימו רגליים. דמי מור עם שרירים וקרחת מככבת בסרטו של רידלי סקוט.
תלמה ולואיז
סרטו החשוב, השנוי במחלוקת והמוקדם יותר של רידלי סקוט, מספר על שתיים, תלמה ולואיז, שמחליטות לברוח מחייהן הכובלים, גם אם ייאלצו לשלם מחיר כבד.
לעוף כל הדרך הביתה
סיפורם היפהפה של אווזים שלא יודעים לעוף הוא גם סיפור על ילדה שלומדת לפרוש כנפיים, תרתי משמע, לאחר מותה הטראגי של אמה.
החיים בורוד
אחד הסרטים היפים והמרגשים על זהות מינית הוא סרטו של אלן ברלינר על הילד לודוביק שרוצה בכל מאודו להיות ילדה.
הפנסים האדומים
מסורת, משפחה ומקומו של היחיד במלודרמה הסוחפת של ז'אנג יימו המתרחשת בסין של שנות העשרים. לביתו של איש עשיר מגיעה בחורה שאמורה להיהפך לאשתו הרביעית. 
כוחו של אחד
דרמה חזקה ומרגשת של ג'ון אבילדסן על נער אנגלי יתום בדרום-אפריקה של שנות השלושים, החווה את הגזענות על בשרו.
מאדאם בובארי
גרסתו המצוינת של קלוד שברול לרומאן הקלאסי של פלובר על אישה שמחפשת מענה לשיעמום ולאיבון של חיי הנישואין, אך תשלם ביוקר.
ללכת שבי אחריו
בפנימייה יוקרתית ושמרנית בארה“ב בשנות החמישים, קבוצה של נערים מחפשים אמנציפציה ומוצאים מורה שעוזר להם למצוא את הדרך.   
תיעודיים
Shut Up & Sing
תיעודי חדש על סיפורן של הדיקסי צ'יקס הטקסניות, שהעיזו לומר מעל הבמה שהן מתביישות שהנשיא בוש בא מטקסס. 
Home of the Brave
סיפורה של אם לחמישה מאלבמה, האישה הלבנה היחידה שנרצחה עקב פעילותה בתנועה לזכויות השחורים בשנות השישים, ואחר כך הוכפשה על ידי הממשל האמריקאי.
Noam Chomsky: Rebel Without A Pause
שיחות בעקבות ה-11 בספטמבר עם אחד המוחות העצמאיים ביותר בשטח, שלא לומר מבריקים, שלא לומר פרובוקטיביים, נועם חומסקי.
חמוצים
סיפורן של שמונה נשים ערביות ישראליות, אלמנות ונטולות השכלה שמחליטות, כנגד כל הסיכויים, להקים עסק של חמוצים. סרטה של דלית קימור.
מקודשת
סרטה של ענת צוריה על מאבקן הקפקאי של שלוש נשים בממסד הרבני. שלושתן מסורבות גט, שלושתן כבולות על ידי חוקים חשוכים.
טהורה
סרטה המוקדם יותר והאישי של צוריה, זוכה פרסים לרוב, על מרי נשים מאופק בתוככי העולם הדתי.
Balseros
מלחמת עצמאות לחיים ולמוות בסרט העוקב אחר גורלם של פליטים קובנים העושים דרכם לארצות הברית.
(18/04/07)

 
בלאק פריידי באוזן השלישית

הנחות, מבצעים. שלל תקליטים חדשים, אייטמים בלעדיים של RSD בשישי השחורכולל אליס אין צ'יינס

חדשים באוזן

תקליטים חדשים ומוחדשים. טייק א לוק . כאן בדיוק

האוזן קונה אוספים של תקליטים משומשים

התקליטים תופסים אצלך יותר מידי מקום בבית?
רוצה להיפטר מאוסף הוינילים, הדיסקים וסרטי הדי וי די שלך?
עובר דירה? עוזבת ת'עיר? האוספים הישנים שלך ימצאו אצלנו בית.
לפרטים

כתבו לנו YouTubeהאוזן השלישית בפייסבוקהאוזן השלישית בטלפון